Eleganckie garnitury ślubne

W życiu prawie każdego mężczyzny są dwie ważne okazje podczas których udaje się do kościoła w bardzo specjalnym garniturze. Jedna z nich to I Komunia, a garnitur komunijny jest zwykle biały. Natomiast druga z tych uroczystości to własny ślub.

Dobranie garnituru na ślub dostarcza zwykle więcej trudności i dylematów, niż tego na Komunię. Trzeba się zdecydować jaki fason, kolor i materiał będzie najlepszy. Poza tym strój pana młodego powinien być zgrany z kreacją ukochanej. Jeśli zdecyduje się ona na krótką i nowoczesną sukienkę najbardziej będzie pasował do niej garnitur. Każdy z panów powinien wybierać go zgodnie z własnymi preferencjami, bo może być jednorzędowy lub dwurzędowy, wysoko lub nisko zapinany, z rozcięciem lub bez itd. Jeśli jednak suknia będzie wyjątkowo elegancka mężczyzna może założyć frak lub smoking. Chociaż są to ubrania wieczorowe ślub jest tutaj pewnym wyjątkiem. Bez względu na to o której godzinie się odbywa mężczyzna może ubrać ten specjalny strój. Frak jest zawsze czarny, natomiast ślubny smoking może być ewentualnie biały.

Jeśli chodzi o kolory garniturów ślubnych najczęściej wybierana jest klasyczna czerń, ale bywa też tak że przyszły pan młody granat, popiel czy biel. Koszula jest prawie zawsze biała, natomiast okazuje się że koniecznie trzeba dopasować ją do sukni panny młodej, bo biel ma różne odcienie. Jeśli chodzi o dodatki do garnitury ślubnego często panowie decydują się na jasną kamizelkę oraz krawat. Do fraka i smokingu z kolei obowiązuje muszka. Aby ubranie współgrało ze strojem ukochanej można włożyć do butonierki chusteczkę z materiału wykorzystanego do uszycia sukni. Ewentualnie może znaleźć się tam kwiatek z bukietu panny młodej. Ważnym dodatkiem do ślubnego garnituru są buty, które muszą do niego pasować. Poza tym powinny być wyjątkowo eleganckie, a do tego wygodne. Skoro trzeba spędzić w nich wiele godzin i przetańczyć przynajmniej pół nocy na przyjęciu weselnym najlepiej porządnie przymierzyć je przed kupnem, a potem dobrze rozchodzić.